دسته‌بندی نشده

انواع شیشه اتومبیل و کاربرد آنها در خودرو

شیشه اتومبیل به منظور حفظ جان سرنشینان و همچنین محافظت از راننده در هنگام رانندگی، اهمیت بسیار زیادی دارد. به کمک این ابزار در خودرو می توانید به سلامت سفر کنید و از هر گونه خطری ایمن باشد. استفاده کردن از یک شیشه خوب به شما کمک تا بتوانید دید بهتری بر محیط داشته باشید. کیفیت اصلی خودروها به صورت مستقیم به قطعاتی که در خودرو به کار رفته است بستگی دارد. ابزارها و قسمت های مختلف یک ماشین اگر به خوبی کار کنند، می توانند سبب راحتی مسافران آن شوند.

انواع شیشه اتومبیل و کاربرد آنها در خودرو

شیشه اتومبیل جلالی با داشتن سابقه بسیار طولانی در زمینه ارائه انواع شیشه های خودرو، تلاش کرده است تا با ارائه بهترین محصولات، علاوه بر تضمین کیفیت، سبب راحتی شما خواهد شد. تیم تلاش می کند تا با ارائه و نصب بهترین محصولات موجود در جهان به شما عزیزان خدمت رسانی کنند.

شیشه اتومبیل چگونه ساخته می شود؟

یکی از بخش های مهم خودرو شیشه اتومبیل است. شیشه ها نقش موثری در بررسی اطراف به منظور رانندگی ایمن دارند. همچنین از ورود باد و حشرات در هنگام رانندگی نیز از مسافران جلوگیری می کنند. تنوع محصولات در این حوزه بسیار بالا است، اما تمام شیشه های ارائه شده با هدف تضمین امنیت مسافران ساخته شده است.

یک شیشه اتومبیل خوب باید دارای کیفیت و استانداردهای بالایی باشد. زیرا امنیت شما به صورت مستقیم به آن بستگی دارد. در اصل یک شیشه خوب باید بسیار شفاف و محکم باشد. شیشه های به کار رفته در اتومبیل باید استانداردهای زیادی را داشته باشند و فرایند تولید آنها نیز بسیار سخت است.

همچنین شیشه ها در دو حالت ساده و دودی ساخته می شود و استفاده از هرکدام بسته به نیاز شما امکان پذیر است. شیشه ها باید با استانداردهای روز دنیا ساخته شوند و به شما کمک می کنند تا بتوانید کنترل بهتری بر روی محیط ماشین داشته باشید. در گذشته خودروهای تولید شده از هیچگونه شیشه ای برخوردار نبودند، اما خودروهای جدید دارای انواع مختلفی از شیشه ها می باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

کاربرد انواع شیشه اتومبیل

شیشه اتومبیل دارای تنوع بسیار زیادی است. هر خودرو شیشه های مخصوص به خود را دارد و طراحی هر کدام با دیگری متفاوت است. در ادامه به بررسی انواع شیشه های به کار رفته در خودرو خواهیم پرداخت.

شیشه اتومبیل خودرو

مهم ترین شیشه داخل ماشین، شیشه جلوی خودرو است. این محصول به دلیل طراحی یکسره و البته مقاوم خود، سبب جلوگیری از برخورد با مستقیم به صورت راننده و سرنشین جلو می شود. این شیشه اتومبیل به گونه ای ساخته شده است که در برابر برخورد و ضربه بسیار مقاوم است و وظیفه محافظت از سرنشینان جلو را بر عهده دارد. همچنین امکان نصب شیشه دودی در جلوی خودرو نیز امکان پذیر است. اگر به دنبال تعویض کردن شیشه اتومبیل هستید، کافی است یک محصول مناسب و باکیفیت را تهیه کنید.

شیشه اتومبیل بغل

در کنار شیشه اتومبیل جلو، در کنار درب های خودرو، انواع مختلفی از شیشه ها به کار رفته است. این شیشه ها وظیفه نمایش محیط اطراف خودرو و همچنین محافظت از سرنشینان را برعهده دارد. این شیشه ها به صورت ساده و دودی طراحی شده اند و باعث می شوند بتوانید در هنگام رانندگی محیط اطراف را به وضوح مشاهده کنید. طراحی این نوع شیشه نیز در هر خودروی متفاوت است و بعضی از خودروها بالابرهای شیشه اتومبیلشان به صورت دستی و برخی دیگر برقی می باشد که سبب تغییر نصب شیشه می شود.

انواع شیشه اتومبیل و کاربرد آنها در خودرو

شیشه عقب

به کمک شیشه اتومبیل عقب می توانید بخش پشتی خودرو را مشاهده کنید. این شیشه ها به گونه ای طراحی شده است که می توانید به آسانی صندوق عقب را مشاهده کنید. به کمک این شیشه قادر خواهید بود تا در هنگام دنده عقب گرفتن یا پارک کردن خودرو به وضوح محیط اطراف را بررسی کنید و از تصادف جلوگیری کنید. این بخش نیز اهمیت زیادی دارد و از سر و همچنین گردن سرنشینان صندلی عقب محافظت می کند. بر روی این نوع شیشه اتومبیل شما قادر خواهید تا از انواع سیم های گرم کننده شیشه استفاده کنید تا مانع از یخ زدن یا برفک بستن آن در زمستان ها شوید.

شیشه های خودرو باید عملکرد بسیار زیادی دارند. محافظت از گرما و سرما و همچنین جلوگیری از ورود اشیا تیز یا خطرناک به ماشین وظیفه اصلی این وسیله است.

شیشه لچکی

یکی دیگر از شیشه های موجود در خودرو، شیشه لچکی است. این شیشه بسته به نوع خودرو در دو مورد لچکی و روستونی ساخته شده اند.

اهمیت ایمنی در خودروها

در گذشته از شیشه اتومبیل معمولی برای ساخت خودرو استفاده می شد که این موضوع باعث بروز حوادث زیادی شد و به همین منظور در سال 1999 هنری فورد، فناوری جدیدی را در زمینه تولید انواع شیشه اتومبیل به کار گرفت که سبب یک انقلاب بسیار بزرگ در این زمینه شد. به این نوع شیشه ها، لمینت گفته می شود.

انواع شیشه اتومبیل و کاربرد آنها در خودرو

انواع شیشه های خودرو

شیشه های خودرو در انواع مختلفی ساخته شده اند و با جنس های مختلفی ساخته شده اند. هر خودرو نیازمند یک نوع شیشه مخصوص است و سبب بهبود عملکرد خودرو می شود.

شیشه لمینت

این شیشه ها به صورت دو ورقه ای است. که در بین این دو لایه یک بخش پلی وینیل وجود دارد. برای ساخت این نوع شیشه ها از گرمای بسیار زیاد تولید می شوند. در اصل از این نوع محصول به عنوان شیشه خودرو استفاده می شود.

شیشه سکوریت

این شیشه ها معمولا در قسمت های جانبی و عقب خودرو استفاده می شود. گرچه این شیشه ها از نظر امنیت همانند لمینت نیستند، اما بازم مقاومت زیادی دارند. مزیت اصلی این شیشه، محافظت از سرنشینان است و حتی شکستن آن نیز خطری را برای مسافران ندارد. زیرا این شیشه در صورت شکستن بسیار ریز می شود و به صورت غیر برنده می باشد.

شیشه خودرو المنت‌دار

این نوع شیشه ها که بیشتر در عقب خودرو به کار گرفته می شوند، سبب افزایش گرما بر روی شیشه می شود. این روش برای از بین بردن سرما و برف کاربرد دارد و می تواند از دید شما را در روزهای برفی و بارانی محافظت کند.(شیشه اتومبیل جلالی)

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *