دسته‌بندی نشده

آب بندی شیشه چیست؟

بعد از اتمام نصب شیشه، برای اطمینان از سالم بودن آن باید از روش آب بندی شیشه استفاده کنید. این روش به شما کمک می کند تا مطمئن شوید شیشه به صورت کامل در جای خود نصب شده است. همچنین به کمک این شیوه می توانید مشکلات مربوط به شیشه، مانند ترک خوردگی یا خرابی را نیز پیدا کنید و قبل از هر اتفاقی از بروز حوادث جلوگیری کنید.

مزایای آب بندی شیشه چیست؟

شیشه عضو جدایی ناپذیر از خانه های ایرانی است. در کشور ایران از شیشه ها به عنوان ابزاری برای افزایش زیبایی ساختمان یا روشنایی محیط استفاده می شود. به کمک این شیوه بسیاری از خانه های قدیمی در ایران، دارای شیشه های بسیار زیاد، ساده و رنگی هستند. این شیشه ها باعث زیبایی خانه می شوند و در کنار آن می توانند نور را به خوبی به داخل خانه هدایت کنند. به همین دلیل در طول روز احساس شادابی به شما دست می دهد.

روش های زیادی برای آب بندی شیشه وجود دارد. به کمک این روش ها می توانید تمام قسمت های شیشه را بررسی کنید. این شیوه حتی در ساخت انواع آکواریوم، نیز استفاده می شود. به کمک آب بندی شما قادر خواهید تا مشکلات مربوط به نصب شیشه را پیدا کنید. همچنین شما می توانید با این روش شیشه را به صورت درست در جای خود نصب کنید. نصب کردن شیشه روش، مخصوص به خود را دارد و برای هر مکانی می تواند کاملا متفاوت باشد. به عنوان مثال در پنجره های قدیمی به کمک چسب و خمیر شیشه را نصب می کنند و در ساختمان های امروزی از چسب های مخصوص که شباهت زیادی به چسب های آکواریومی دارند، این کار انجام می شود.

 

دلیل آب بندی شیشه چیست؟

در ساختمان های بلند، نصب شیشه کار بسیار سختی است. از طرفی نگهداری و سالم ماندن شیشه بسیار سخت تر است. به همین دلیل باید به کمک آب بندی شیشه، از آنها محافظت کرد. به کمک این روش شما از سلامت و محکم بودن شیشه ها و اتصال درست آنها مطمئن خواهید شد. در ساختمان هایی که نماهای شیشه ای دارند، مدیریت کردن و صحت سلامت شیشه های نصب شده کار بسیار سختی است، به همین دلیل با انتخاب کردن مواد با کیفیت میتوانید سبب امنیت ساکنان شهر شوید.

استفاده از روش هایی چون درزگیری سطوح به کمک چسب های سلیکونی یا آکواریومی یکی از روش های بسیار مهم در زمینه آب بندی شیشه است. در این شیوه اطراف شیشه و محل اتصال ابتدا کاملا تمیز می شود و سپس فرایند چسب کاری شروع می شود. با این روش میزان اتلاف انرژی نیز به حداقل می رسد. از طرفی این روش می تواند سبب جلوگیری از افتادن شیشه شود.

تنوع شیشه ها بسیار زیاد است و در ابعاد و انواع مختلف ساخته شده اند. این شیشه ها به شما کمک می کنند تا بتوانید محیط خانه خود را ایمن نگه دارید. برای خرید یک شیشه مناسب فاکتورهای زیادی وجود دارد. جنس شیشه، ابعاد و همچنین روش نصب آنها بسیار مهم است. به همین دلیل در هنگام خرید شیشه باید بسیار دقت کنید.

انواع روش های آب بندی شیشه

در اصل دو روش برای انجام این کار وجود دارد. در حالت اول شیشه های قدیمی را می توانید به کمک انواع چسب و درزگیرها مجددا محکم کنید. از طرفی به کمک انواع چسب های سیلیکونی نیز می توانید شیشه را به بخش مورد نظر یا پنجره متصل کنید.

نصب شیشه به کمک چسب سیلیکون

به منظور نصب و آب بندی شیشه به کمک این روش، با استفاده از یک تفنگ مخصوص می توانید با ایجاد کردن گرما توسط برق، شیشه را در سر جای خود نصب کنید. این روش کمی نیاز به دقت دارد، زیرا چسب به سرعت خشک نمی شود و شما برای انجام این کار باید چند دقیقه ای شیشه را نگه دارید.

این روش بسیار ارزان قیمت است و برای قسمت هایی که چندان اهمیت ندارد استفاده می شود. همچنین این روش برای نصب آینه ها و شیشه های تزئینی به کار گرفته می شود. بعد از اتصال شیشه برای اینکه نتیجه بهتری دریافت کنید، بین 1 الی 3 روز نیاز است که شیشه در جای خود ثابت باشد.

 

درزگیری به کمک پلی یورتان

چسب پلی یورتان از از مواد بسیار قوی ساخته شده است. به کمک این چسب می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن هر شیشه ای را به سطح مورد نظر بچسبانید. توجه داشته باشید که این چسب در دو مدل ساده و UV ساخته شده است و اگر شیشه شما در برابر نور مستقیم خورشید است باید از مدل UV استفاده کنید. این چسب ها به سرعت خشک می شوند، اما برای دوام بهتر باید سطح زیر آن به خوبی تمیز شود.

از این روش آب بندی شیشه، برای متعادل کردن دما در خانه نیز استفاده می شود. زیرا این چسب عایق بسیار خوبی در برابر گرماست و می تواند مصرف انرژی را در خانه کاهش دهد. نصب شیشه به کمک این چسب بسیار ساده است، اما هزینه آن کمی بیشتر از چسب های معمولی است.

چرا نیاز به محافظت از شیشه ها داریم؟

امروزه ساخت نماهای ساختمانی با استفاده از شیشه گسترش زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل مدیریت کردن و محافظت از شیشه ها نیز اهمیت بیشتری دارد. شیشه یک محصول گران قیمت است و در صورت شکسته شدن، مشکلات زیادی را از نظر نظافتی با خود به همراه دارد. همچنین شیشه در بسیاری از وسایل نقلیه در برابر گرما و سرما از سرنشینان محافظت می کند. به همین جهت استفاده از آن بسیار ملموس است.

محافظت کردن و استفاده از روش های آب بندی شیشه به شما کمک می کند تا در هزینه های تعویض و نصب مجدد شیشه، صرفه جویی کنید. به کمک این روش، همچنین می توانید مانع از بروز خسارت یا مشکلات جانی برای ساکنان ساختمان شوید.

شاید در نگاه اول این موضوع بسیار ساده باشد، اما محافظت کردن از شیشه ها به شما کمک می کند تا در هزینه های مصرف انرژی نیز صرفه جویی کنید. برای خرید شیشه در تهران، می توانید از نمایندگی فروش، شیشه اتومبیل غرب تهران ما استفاده کنید. تیم پشتیبانی شیشه اتومبیل جلالی به صورت 24 ساعته آماده است تا در صورت بروز مشکل یا نیاز به خرید و تعویض شیشه خودرو یا خانه با شما همراه باشد.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *